• Ramowy rozkład dnia

Oddział czynny od 7:00-16.00

I.

7:30 - 8:30

Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.  Tworzenie sytuacji doskonalących pamięć i zdolność kojarzenia, umiejętność skupienia uwagi, czuwanie nad zabawą z przestrzeganiem zasad równego prawa do korzystania ze wspólnych zabawek. Stwarzanie warunków do podejmowania przez dzieci zabaw badawczych i konstrukcyjno – technicznych.

II.

8.30 - 9.30

Czynności opiekuńczo – wychowawcze, samoobsługowe, organizacyjne w grupie. Zestaw ćwiczeń porannych ogólnorozwojowych.

Śniadanie

9.30 - 10.30

Zajęcia dydaktyczne realizowane wg. wybranego programu nauczania.

10.30 - 11.30

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery. Gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe. Obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze.

11.30 - 12.15

Czynności opiekuńczo – wychowawcze, samoobsługowe, organizacyjne w grupie.

Obiad.

III.

12.15 - 12.30

Relaksacja - słuchanie bajek, muzyki klasycznej, relaksacyjnej.

12.30 - 13.30

Zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, ćwiczenia graficzne, utrwalanie wierszy i piosenek.

Język angielski.

13.30 - 14.00

14.00 - 15.00

Czynności higieniczne i samoobsługowe.

Podwieczorek.

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi, dostosowane do ich możliwości i potrzeb. Obserwacje pedagogiczne. Zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania dzieci.
          Zabawy swobodne wg zainteresowań dzieci.

Rozchodzenie się dzieci.