• Misie pasowanie

• Sówki Pasowanie

• Rada Rodziców- składka

Uprzejmie informujemy, że roczna składka na Radę Rodziców
    w Miejskim Przedszkolu Nr 85 w Katowicach wynosi: 80,00 zł.

Składka płatna jest w jednej lub dwóch ratach.

Wpłaty można dokonać u P.Soni zawsze w godzinach porannych.

Bardzo prosimy o dokonanie pierwszej raty lub całej kwoty do dnia 30 listopada 2020.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty!!!

• POMAGAMY !!!

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z HISTORIĄ MACIUSIA. OD 1 WRZEŚNIA MACIUŚ MIAŁ BYĆ WYCHOWANKIEM NASZEGO PRZEDSZKOLA. KORONAWIRUS WSTRZYMAŁ DECYZJĘ O PRZYJŚCIU CHŁOPCA W TYM ROKU DO GRUPY PRZEDSZKOLNEJ.

DLA MACIUSIA W TYM ROKU ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI.

NAKRĘTKI W REKLAMÓWCE MOŻNA PRZEKAZYWAĆ OSOBOM DYŻURUJĄCYM

Emaile do kontaktu

Uprzejmie informujemy, że dla każdej grupy przedszkolnej utworzone zostało konto email . Z tego konta nauczyciele poszczególnych grup będą kontaktować się z Państwem w trakcie roku szkolnego.

1. GRUPA MISIE

misiemp85@onet.eu

2.GRUPA KRASNALE

krasnalmp85@onet.eu

3. GRUPA BIEDRONKI

biedronkimp85@onet.eu

4. GRUPA SÓWKI

sowamp85@onet.eu

ANNA DOBOSZ

Przedszkole od 1 września 2020

Drodzy Rodzice,

Otwieramy przedszkole dla wszystkich dzieci od dnia 1 września 2020 r. Pragniemy zapoznać Państwa z obowiązującymi od tej daty wytycznymi:

1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w przedszkolu i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w okresie ograniczonego funkcjonowania przedszkoli w Miejskim Przedszkolu Nr 85 w Katowicach obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa.

2. Przedszkole pracuje w godzinach od 6:00 do 17:00.
      Dzieci mogą być przyprowadzane w godzinach 6:00 do 8:30.

W godzinach 8:30--14:30 przedszkole jest bezwzględnie zamknięte.

Spóźnieni  mogą wejść dopiero po 9:15 po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Odbiór dzieci następuje od godziny 14:30. Wyjątkowo, tylko w uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym zgłoszeniu, można odebrać dziecko w ustalonych z rodzicem godzinach.

3. Wprowadzamy zasadę że w miesiącu wrześniu do części wspólnej przedszkola wchodzą dzieci nowoprzyjete z jednym Rodzicem. Pozostałe dzieci odbierane są przez pracownikow przedszkola  w drzwiach placówki.

4. Liczba dzieci w jednej grupie przedszkolnej może maksymalnie wynosić do 25 dzieci.

5. Rodzicu pamiętaj, że do przedszkola nie będą wpuszczane dzieci z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję. Po wejściu do budynku przedszkola każdemu dziecku mierzona jest temperatura.8.W przedszkolu dzieci nie muszą zakrywać ust i nosa (nie chodzą w maseczkach).

6.  Rodzicu zadbaj o to, by Twoje dziecko nie zabierało do przedszkola żadnych zabawek i innych przedmiotów. Niestety nie może z nimi wejść do przedszkola.

7. Na czas stanu  epidemii:

1) w miarę mozliwości  grupy będą przebywać w wyznaczonych i stałych salach;

3) eliminuje się obowiązek mycia zębów przez dzieci;

5)  uroczystości urodzinowe dzieci będą odbywac się pod szczególnym nadzorem.

6) zawiesza się organizację warsztatów, spotkań, przedstawień teatralnych organizowanych przez firmy zewnętrzne.

7). Przedszkole nie będzie organizowało wyjść poza teren przedszkola. W przypadku gdy pogoda na to pozwoli, dzieci będą korzystały z placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

8). W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka (takich jak kaszel, gorączka, duszności, katar), dziecko jest niezwłocznie izolowane od grupy – służy do tego specjalnie przygotowane pomieszczenie.

Prosimy Was Rodzice o:

1. zapoznanie się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach epidemii;

2. dbania o to, by przekazanie dziecka pod opiekę pracownika przedszkola przebiegało sprawnie;

3. przekazywanie dyrektorowi, nauczycielowi, pracownikowi przedszkola istotnych informacji o stanie zdrowia dziecka, zgodnie z przyjętymi zasadami:

- poprzez informację telefoniczną: 32 254 68 20  502 17 18 50, e-mail: przedszkole85@o2.pl

4. pozostawienia w domu dziecka w sytuacji, gdy w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji;

5. przyprowadzania do przedszkola tylko bezwzględnie zdrowego dziecka – bez objawów chorobowych;

6. zapewnienia dziecku, które skończyło 4 r.ż. indywidualnej osłony ust i nosa w drodze do i z przedszkola;

7. dbania o to, by dziecko nie zabierało do przedszkola zabawek i innych niepotrzebnych przedmiotów;

8. regularnego przypominania dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, niepodawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania;

9. do odbierania telefonów z przedszkola lub wyznaczenia dodatkowej osoby do kontaktu (upoważnionej do odbioru dziecka);

10. do wypełnienia i podpisania w pierwszym dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola: OŚWIADCZEŃ RODZICA ZWIĄZANYCH ZE ZGŁOSZENIEM DZIECKA DO PRZEDSZKOLA (pliki do pobrania)

11. do punktualnego przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.

Rodzicu przygotuj swoje dziecko do nowej grupy, nauczycielek prowadzących grupę

oraz do nowego wyglądu zewnętrznego pracowników obsługi (fartuchy ochronne, rękawiczki, przyłbice).

Informacje przekazuj w formie pozytywnej, aby wytworzyć w dzieciach poczucie bezpieczeństwa.