• Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Bajkowe podróże Doroty Gellner"

• Szanowni Państwo! Drodz=gie Dzieci i Nauczyciele z całej Polski.

Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie plastycznym "Bajkowe podróże Doroty Gellner", które zorganizowało nasze przedszkola. Jest nam bardzo miło ,że tak wielu przedszkolaków i ich nauczycieli odpowiedziało na nasze zaproszenie.

Poniże przedstawiamy laureatów konkursu. Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim twócom spoza Katowic wyślemy nagrody pocztą.

Lauretaów z przedszkoli Maista Katowice- organizator konkursu-Pani Marysia zaprosi na galę rozdania nagród.

Pozdrawiamy serdecznie z Przedszkola Nr 85 w Katowicach.

WYNIKI_KONKURSU_(1).pdf

• Światowy Dzień Mycia Rąk

• Światowy Dzień Mycia Rąk.

Każde dotknięcie klamki, poręczy w autobusie czy przywitanie ze znajomym sprawia, że na nasze ręce dostaje się nawet kilka tysięcy komórek drobnoustrojów. Gdy przeniesiemy je do ust, nosa czy oczu mogą wywołać wiele niebezpiecznych chorób np. żółtaczkę pokarmową, grypę, zapalenie gardła czy zapalenie płuc. Zapobieganie przenoszeniu zarazków jest bardzo proste: wystarczy myć ręce wodą z mydłem – im częściej, tym lepiej. Powinniśmy to robić po każdym powrocie do domu, wyjściu z toalety, dotykaniu pieniędzy, przed jedzeniem, po głaskaniu zwierząt. Mycie rąk przez około minutę jest najlepszym środkiem profilaktycznym!

#PSSEKatowice #ŚwiatowyDzieńMyciaRąk

• 8 dzień Ubogich

• Szanowni Państwo

Otrzymalismy prośbę o włączenie się do zbiórki darów dla Osób Ubogich z miasta Katowice.

Poniżej wszelkie informacje.

Jeżeli ktoś będzie miał życzenie włączyć się do akcji informujemy, że dostarczone rzeczy odbiera P.Sonia

Poniżej szczegóły akcji

Prosimy o wsparcie corocznej zbiórki artykułów z okazji 8. Światowego Dnia Ubogich, którą dzisiaj inaugurujemy mając nadzieję na Państwa wsparcie.

Rozumiemy obecną trudną sytuację spowodowaną kryzysem wywołanym skutkami powodzi. Wiemy, że niemal przed chwilą ogromna siła Państwa wsparcia szła w kierunku pomocy osobom poszkodowanym w powodzi.

Jako Wspólnota Dobrego Pasterza przeżywamy także swoistą "powódź", gdzie zalewa nas codziennie morze potrzeb ze strony naszych podopiecznych.

Dlatego z odwagą i nadzieją zwracamy się do Państwa o zrozumienie i wsparcie.

W tym roku częścią 8. Światowego Dnia Ubogich jest kampania Jak pomagać mądrze?, w ramach której zapraszamy 13.11 do Multikina w Galerii Katowickiej na pokaz filmu "Johnny" i spotkanie z Patrykiem Galewskim.

To właśnie jego historia została odtworzona w filmie. W ramach pokazu będzie można się z nim spotkać i porozmawiać.

Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za dotychczas okazane wsparcie tym wszystkim, "których sytuacja życia woła o nadzieję".

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

Wioletta Iwanicka - Richter tel. 502 470 371 -  koordynator ŚDU w Katowicach

Wsparcie na pomoc Ubogim i Klubu - Klub Wysoki Zamek - dajmy młodym alternatywę

Mail: sdu.katowice@gmail.com

Plakat_Zbiorka_rzeczy.pdf

• Budżet Obywatelski 2024 i Zielony Budżet 2024

• BUDŻET OBYWATELSKI 2024

Szanowni Państwo!

Serdecznie, z całego serca dziekujemy za udział w głosowaniu na nasz projekt zgłoszony do głosowania w trakcie budżetu oywatelskiego w edycji 2024.

Mimo oddanych bardzo wielu głosów ( 1100 ) , nasz projekt nie będzie realizowany.

Dziekujemy za wszystkie oddane głosy.

ZIELONY BUDŻET 2024.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, ze nasze przedszkole złożyło projekt do Zielonego Budżetu Obywatelskiego w edycji 2024. Projekt został wybrany przez komisję do REALIZACJI w roku 2025.

W ramach projektu dofinansowane zostaną  w roku kalendarzowym 2025 dla każdego przedszkolaka 4 warsztaty w stylu "eko"

1. Warsztat "Budki lęgowe dla ptaków"

2.Warsztat "Opowieść na plastrze drzewa"

3.Warsztaty : "Kwiaty w ogrodzie"

4. Warsztaty "Ekoludek"

Wnioskodawcą była Pani Sonia Nowara ( sam.referent przedszkola) , której bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

..................................................................................................................................................................................

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że nasze przedszkole weźmie udział również w miejskim projekcie zgłosoznym do Zielonego Budżetu Obywatelskiego w edycji 2024.

Przedszkole nr 85 zostało zakwalifikowane do miejskiego projektu Pana Adriana Szymury "Zielone przedszkola".

W roku 2025 Przedszkole otrzyma 2600 zł na montaż w ogrodzie szklarni  oraz zakup potrzebnych narzędzi i materiałów ogrodniczych.

eduresized_1400144065.jpg

• Przedszkole nr 85 w Katowicach