• Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci obowiązujące w Miejskim Przedszkolu Nr 85  w Katowicach
          • Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci obowiązujące w Miejskim Przedszkolu Nr 85 w Katowicach

• Szanowni Państwo! Rodzice dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola Nr 85 wKatowicach.

Już w środę - 1 września spotkamy się wszyscy ponownie w przedszkolu. W dalszym ciągu trwa czas pandemii, co powoduje pewne ograniczenia i trudności.

Prosimy o zapoznanie się w podanymi poniżej informacjami :

PRZYPROWADZANIE DZIECI DO PRZEDSZKOLA

Dzieci przyprowadzamy do przedszkola w godzinach od 6:00 do 8:30. Godzina 8:30 jest godziną ostateczną. Po tej godzinie pracownicy przedszkola przyjmujący dzieci przechodzą do wykonywania innych prac gospodarczych.

Utrzymana zostaje zasada , że Rodzice nie wchodzą do przedszkola  (holu) z dziećmi. Wyjątek stanowią dzieci nowoprzyjęte i ich rodzice. Wchodzą oni w liczbie nie większej niż rodzic + dziecko do holu , gdzie dzieci żegnają się z Rodzicami.

W chwili obecnej nie ma możliwości wchodzenia do szatni lub sal dziecięcych razem z dziećmi ( zalecenia GIS)

Dzieci które chodzą już do przedszkola , przyjmowane są w drzwiach przedszkola i rozstają się z Rodzicami na zewnątrz placówki.

Wszystkie dzieci w trakcie przyjścia do przedszkola mają mierzoną temperaturę.

Temperatura wynosząca powyżej 37* eliminuje możliwość przyjęcia dziecka do przedszkola.

Od godziny 8.30 do 9.15 drzwi placówki są zamknięte.

Oczywiście zdarzają się różne sytuacje nagłe i niespodziewane  (które jednak nie mogą być nagminne).

Jeżeli są Państwo zmuszeni dotrzeć z dzieckiem do przedszkola po godzinie 8:30 prosimy o krótki sms z informacją pod numer 502171850 . O godzinie 8.30 sprawdzana w grupach jest obecność. Dyrektor poinformuje nauczyciela , że dziecko może przyjść później , jeżeli otrzyma taką właśnie wiadomość.

ODBIERANIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA.

Dzieci odbieramy z przedszkola od godziny 14:30. Wtedy pracownicy obsługi wracają na hol przedszkola. Przygotowują dzieci do wyjścia i przekazują Rodzicom. W pierwszych dniach września nowi Rodzice będą proszeni o okazanie dowodu osobistego. Dzieci  mogą odbierać upowaznione przez Rodziców osoby, które będą również legitymowane w pierwszych dniach września.

Dzieci zawsze można odebrac wczesniej po uprzednim poinformowaniu o tym fakcie dyrektora przedszkola wysyłając sms pod numer 502171850. Dziecko będzie przygotowane do odbioru przez pracowników przedszkola.

Do godziny 14:30 trwają prace porządkowe po podwieczorku, prace porządkowe po leżakowaniu w grupie najmłodszej, kończą się w poszczególnych grupach zajęcia z języka angielskiego, religii oraz gimnastyki korekcyjnej. Dlatego bardzo prosimy o odbieranie dziecka najwcześniej o godzinie 14:30. Dziękujemy!!

POZOSTAŁE INFORMACJE

POSIŁKI:

ŚNIADANIE : 8:45- 9:15

OBIAD: 11:30-12:15

PODWIECZOREK : 16:45-14:15

ZAJĘCIA DODATKOWE BEZPŁATNE

LOGOPEDIA: PIĄTEK

GIMNASTYKA KOREKCYJNA: ŚRODA

ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM : PIATEK

J.ANGIELSKI: ŚRODA

RELIGIA: PONIEDZIAŁEK

RYTMIKA: ŚRODA

Zajęcia rozpoczynają się w poszczególnych grupach  od 8:30, kończą w poszczególnych grupach o 14:30

• przedszkole85@o2.pl
        • 32 254 68 20 502171850-nr telefonu dyrektora przedszkola:
        • 40-824 Katowice, ul. Kwiatkowskiego 20
        • mgr Anna Dobosz
        • Miejskie Przedszkole Nr 85 w Katowicach powstało w 1983r. Obecnie do przedszkola uczęszcza 100 dzieci. W przedszkolu funkcjonują 4 grupy : Misie, Krasnale, Biedronki i Sówki. Każda grupa ma do dyspozycji salę zabaw, bogato wyposażoną w zabawki i inne pomoce dydaktyczne, oraz znajdującą się tuż obok szatnię i łazienkę.
        • Osobą odpowiedzialną za prowadzenie dokumentacji dotyczącej odpłatności za przedszkole jest Pani Sonia Nowara
        • Rok szkolny 2021/2022 Gr. 1 Misie : Natalia Przybylska, Monika Staśko Gr 2 Krasnale: Sabina Klajnbauer , Magdalena Lech Gr 3. Biedronki: Anna Dobosz Gr 4 Sówki : Teresa Wróbel, Maria Majek