Konkursy PLAN DZIAŁAŃ KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ KÓŁKO PLASTYCZNE KÓŁKO MUZYCZNE KOŁKO EKOLOGICZNE KÓŁKO KULINARNE KÓŁKO ORIGAMI WYCIECZKI CERTYFIKATY

Konkursy, wycieczki, kółka zainteresowań

KÓŁKO ORIGAMI

Witam serdecznie wszystkie dzieci :)

Bardzo dziękuję za Waszą obecności na moim kółu. W ciągu naszych spotkań będziemy wykonywać różne rzeczy techniką origami. Mam nadzieję,
że pokochacie origami i nasza wspólna zabawa będzie sprawiała Wam wiele przyjemności.

Origami-sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

Pani Magda

Przed Nami ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym.

W maju to Wy drogie dzieci będziecie inicjatorami tematyki zajęć. Proszę, aby każdy z Was poszukał w książkach, internecie i zrobił dowolną rzecz techniką origami. Może to być jakaś roślina, zwierzę, przedmiot itp.

Z niecierpliwością czekam na Wasze prace w przedszkolu bądź na mailu misiemp85@onet.eu.

Powdzenia :)

KWIECIEŃ

Pogoda za oknem niestety nie wskazuje Nam, że mamy już wiosnę. Jednak  mogliśmy doświadczyć parę ciepłych dni i napewno każdy zauważył już zmiany w przyrodzie.

W tym miesiącu, już przedostatnim naszych spotkań, będziemy robić motyla, aby  przywołać wiosnę do Naszych domów.

Poniżej zamieszczam filmik pomocniczy, a do wykonania zadania potrzebna nam jest jedynie kolorowa kartka w kształcie kwardatu 15cm x 15cm/ 20cm x 10 cm.

Z powodu panującej sytuacji proszę o przesłanie zdjęć prac na maila misiemp85@onet.eu

MARZEC

W marcu powitamy kolejną porę roku- wiosnę. Za oknami już robi się cieplej, wszystko będzie pomału budziło do życia- zakwitną drzewa, kwiaty, zrobi sie kolorowo. W tym miesiącu chciałabym, aby każdy uczestnik kółka zrobił tulipana.

Potrzebne będa nam kartki w dwóch kolorwach- zielonym i np. czerownym, żółtym oraz klej.

Poniżej zamieszczam link, aby móc podejrzeć jak naszego tulipana wykonać.

LUTY

Myślę, że już każdy przedszkolak wie, że w lutym obchodzimy piękne święto zakochanych- Walentynki. Zatem bardzo proszę, aby każdy z Was przygotował w tym miesiącu walentynkowe serduszko może dla koleżanki/kolegi, a może dla mamy?

Potrzebna będzie jedynie czerwona kartka. Poniżej link z filmem pokazowym. Powodzenia :)

STYCZEŃ

Styczeń to bardzo zimowy miesiąc. Każdy czeka cały rok, aż spadnie śnieg i za oknem zrobi się piękny, malowniczy krajobraz. A kto najbardziej lubi śnieg oprócz dzieci?? No oczywiście, że pingwiny. W tym miesiącu to one będą tematem naszsego spotkania.

Do jego zrobienia potrzebna będzie kwadratowa kartka papieru, najlepiej w dwóch kolorach: z jednej strony biała a z drugiej niebieska. Jeśli takiej nie macie, wystarczy skleić ze sobą dwie kartki.

Poniżej zamieszczam sposób wykonania pingwina. Powodzenia ! Czekam na pracę drogą mailową bądź przyniesione do przedszkola :)

GRUDZIEŃ

Grudzień to bez wątpienia czas, kiedy każdy z Nas czuje już magię świąt. Jednym z takich świąteczny symboli jest piękna, kolorowa i bogato zdobiona choinka. Myślę, że nie zaskoczę nikgo, gdy powiem, że tematem naszych grudniowych zajęć będzie właśnie ona... CHOINKA !

Przedstawiam poniżej dwa rodzaje choinek. Można przygotować jedną wybraną lub obie. Jedna jest w formie przestrzennej 3D, a druga w formie płaskiej. Zachęcam do ozdobienia swoich choinek przy pomocy różnych materiałów, aby nie były smutne i "gołe" :)

Zamieszczam różnież filmik, aby zobaczyć dokładnie krok po kroku jak przygotować prace.

Do wykonania prac potrzeba tylko zielonej kartki, nożyczek, kleju oraz różnych materiałów do ozdoby.

Prace jak zawsze składamy do mnie lub przesyłamy na maila misiemp85@onet.eu

LISTOPAD

W tym miesiącu pozostajemy nadal w tematyce jesieni.. A jeśli jesień to niestety zmienna pogoda od pięknego słońca i wysokich temperatur, do pochmurnych dni i opadów deszczu. Nieodzwonym elementem naszej garderoby w tym czasie są parasole, które będą tematem naszego spotkania
w tym miesiącu.

Do wykonania kolorowych parasolek potrzebne będą nam kolorowe kółka
o średnicy około 5 cm, klej w sztyfcie, drucik oraz klej na gorąco lub magiczny.

Gotowe prace można przynieść do przedszkola lub wysłać na maila misiemp85@onet.eu

PAŹDZIERNIK

Za oknami piękna jesień, drzewa zmieniaja swoje liście na brązowe, czerowe, zółte i pomarańczowe.
Dlatego też proponuję, aby pierwsze nasze spotkanie odbyło się pod hasłem "Jesienne liście". Poniżej zamieszczam link do filmiku, który pokazuje nam krok po kroku jak owe listki wykonać.

Życzę przyjemnej zabawy i czekam na efekty Waszej pracy :) Gotowe prace listków można przynieść do mnie do przedszkola bądź wysłać zdjęcia na maila misiemp85@onet.eu