Konkursy PLAN DZIAŁAŃ KÓŁEK ZAINTERESOWAŃ KÓŁKO PLASTYCZNE KÓŁKO MUZYCZNE KOŁKO EKOLOGICZNE KÓŁKO KULINARNE KÓŁKO ORIGAMI WYCIECZKI CERTYFIKATY

Konkursy, wycieczki, kółka zainteresowań

KÓŁKO PLASTYCZNE

Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci!

Witam wszystkich MAŁYCH ARTYSTÓW na kółku plastycznym! Bardzo się cieszę, że razem ze mną chcecie tworzyć, bawić się kolorami i poznawać nowe techniki plastyczne.

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dla dziecka jego własna twórczość jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się, oraz zdobywania wiedzy w otaczającej rzeczywistości.

Uczestnictwo w działaniach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności, refleksyjności i pomysłowości.

heart Jestem pewna, że prace, które będziecie wykonywać pomogą Wam
w rozwijaniu Waszych talentów oraz kreatywności.  heart

Pani Monika

M A J

OKULARY - WAKACYJNE PLANY

Kochane dzieci blushZa oknem przepiękna pogoda – zatem czas pomyśleć o wakacyjnych planach. Propozycja pracy do wykonania w maju to Wasze pomysły na aktywne spędzanie czasu w letnie dni.  Możecie użyć dowolnych materiałów plastycznych i wykonać pracę z motywem okularów. Szczegółowe informacje dotyczące wykonania pracy zostaną wysłane mailem.

K W I E C I E Ń

WIOSENNA ŁĄKA

Kochane dzieci heartChciałabym, abyście wykonaną przez Was pracą w tym miesiącu przywołali prawdziwą ciepłą wiosnę, o jakiej wszyscy marzymy. Zapoznajcie się proszę z nową techniką – malowania kulkami a następnie zainspirujcie się filmem do stworzenia własnej, kolorowej łąki. Szczegółowe informacje dotyczące wykonania pracy zostaną wysłane mailem.

M A R Z E C

PALETA BARW

W marcu jak w garncu, o czym przekonaliśmy się w ostatnich dniach cool Pogoda jest zmienna jak barwy w plastyce. A jak to się dzieje, że się zmieniają ? Tego dowiecie się niebawem. W tym miesiącu każdy z Was otrzyma ode mnie paletę barw, która mam nadzieję zainspiruje Was do wykonania pracy plastycznej.  Szczegółowe informacje dotyczące wykonania pracy zostaną wysłane mailem.

_  _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

L U T Y

SERDUSZKOWE ZWIERZAKI

Na pewno wszystkie dzieci już wiedzą, że luty to miesiąc, który kojarzy nam się z walentynkami i serduszkami. heart Pozostając w temacie tego święta nauczymy się sprawnie i szybko wycinać serduszka i stworzymy z nich zwierzaki. Do wykonania pracy potrzebne będą kolorowe kartki, klej, nożyczki, ołówek i dowolne ozdoby.  Szczegółowe informacje dotyczące wykonania pracy zostaną wysłane mailem.

INSPIRACJE:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

S T Y C Z E Ń

PRACA SENSORYCZNO - PLASTYCZNA:

BAŁWANEK Z DOMOWEJ CIASTOLINY

Patrząc na aurę za oknem pomysł na pracę plastyczną nasuwa się jedensmiley Bałwanek! Aby go wykonać potrzebna będzie domowa ciastolina w dowolnych kolorach. Z uwagi na fakt, że masa może posłużyć do wielu interesujących zabaw, proszę aby przesłać zdjęcie stworzonych przez dzieci bałwanków jak również wspólne wykonywanie ciastoliny. Szczegółowe informacje dotyczące wykonania pracy zostaną wysłane mailem.

G R U D Z I E Ń

PRACA PRZESTRZENNA – FAJERWERKI

W grudniu z okazji zbliżającego się Sylwestra i świętowania Nowego Roku stworzymy ekologiczne fajerwerki. Do wykonania kreatywnej pracy przestrzennej będą potrzebne rolki z papieru, kolorowe kartki z bloku technicznego, druciki, wstążki, brokat. Fajerwerki można ozdobić w dowolny sposób, ich ilość również pozostaje do wyboru dzieci smiley Prace mogą być przyklejone do patyczka. Z uwagi na Święta proszę, aby wyjątkowo w tym miesiącu prace dotarły do mnie do 23 grudnia.

L I S T O P A D

BAŃKOWANIE – SZTUKA EKSPERYMENTÓW

W tym miesiącu będziemy troszeczkę eksperymentować i stworzymy pracę plastyczną z baniek. Ale to nie wszystko! :)  W związku z tym, że w listopadzie obchodziliśmy również Światowy Dzień Postaci Bajek, proszę, aby na zwykłej kartce dzieci narysowały swoją ulubioną postać z bajki a następnie ją wycięły i nakleiły na pięknym, bańkowym tle, które wcześniej stworzą. Szczegółowe informacje dotyczące wykonania pracy zostaną wysłane mailem.

P A Ź D Z I E R N I K

Za oknem jesień i mnóstwo pięknych kolorów, którymi się zainspirujemy, aby stworzyć JESIENNE KOLOROWE DRZEWKO techniką, która nazywa się – pointylizm. Technika polega na kładzeniu obok siebie podobnych w formie, jednakowej wielkości małych plamek czystego koloru np. kropek.

Poniżej przedstawiam pracę, którymi można się zainspirować.