• KÓŁKO MUZYCZNE

Witam serdecznie wszystkie dzieci na kółku muzycznym pt.: "MAGIA MUZYKI"

Bardzo się cieszę, że jednym z Waszych zainteresowań jest właśnie muzyka.

Na naszych zajęciach będziemy zajmować się muzyką w różnych jej obszarach – śpiew, taniec, instrumenty, dźwięki.

Pamiętajcie, że muzyka jest potrzebna. Tworzy świat różnych przeżyć. Pomaga kształtować emocje, uczucia. Rozwija wyobraźnię, dzięki niej stajemy się wrażliwi. Muzyka pozwala nam łagodzić stres, uspokaja nas lub pobudza do działania.

Muzyka mówi więcej i co innego niż słowa...

Pani Natalia

Zdjęcia/filmiki wykonanych zadań proszę przesyłać na adres mailowy:

biedronkimp85@onet.eu

MARZEC

Co to jest rytm? Rytm porządkuje muzykę, ale nie tylko, gdyż towarzyszy nam on w każdej czynności - w chodzeniu, w ćwiczeniach, w jedzeniu, w zabawie, w czytaniu, w uczeniu się, a także wpływa również na tempo naszej pracy. Rytm jest po prostu wszędzie! Muzyka bez rymu nie istnieje, a nawet można stwierdzić, że jest on w muzyce najważniejszy. Co za tym idzie, jest on najistotniejszym elementem podczas prowadzenia zajęć muzycznych.

Zadanie w tym miesiącu to zabawa z rytmem.

Zapraszam.

heart

Muzogramy to znaki graficzne osadzone w danym utworze muzycznym.

Jest to fantastyczne narzędzie do pracy nie tylko w ramach umuzykalniania dzieci, ale również pozwalające doskonalić sprawność manualną, rozwijać koordynację wzrokowo - słuchowo - ruchową i wiele innych sfer rozwoju dziecka.

Zadanie w lutym to narysowanie i odtworzenie muzogramu z poniższej propozycji.

STYCZEŃ

Wspólne zabawy muzyczne i tańce rowijają w dzieciach poczucie odpowiedzialności, uspołeczniają je, rozwijają indywidualne zdolności każdego z nich. Konieczność zapamiętania poszczególnych zmian następujących w tańcu, podstawowych kroków i figur tanecznych zmusza dziecko do uwagi, szybkiej orientacji i decyzji. Poprzez taniec rozwija się nie tylko poczucie rytmu, ale również zrozumienie dynamiki i tempa utworu. Ogromnym walorem tańca jest aktywizacja, rozwijanie koncentracji, zapamiętywania ćwiczeń, wdrażanie do dyscypliny. Ruch przy muzyce wpływa na kształowanie zainteresowań.

Propozycja zadania w styczniu to nauka tańca.

GRUDZIEŃ

Grudzień to miesiąc, który kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia, piękną choinką, wspólnie spędzonym czasem z rodziną.

Zadanie w tym miesiącu to zaśpiewanie swojej ulubionej kolędy, pastorałki lub zimowo świątecznej piosenki.

Zapraszam na stronę:

Zapraszam do nauki wesołej, jesiennej piosenki pt.: "Pan Listopad".

Pan Listopad gra na basie dylu dylu bum

Na jesiennym graniu zna się

Trawką dotknął strun.

Wesoło gra muzyka, pada deszcz

Tańcz, gdy chcesz.

Pan Listopad gra na bębnie bara bara bam

Z deszczem puka równo, pięknie

Koncert daje nam.

Wesoło gra muzyka pada deszcz

Tańcz, gdy chcesz.

Pan Listopad gra na flecie fiju, fiju, fiu

Z liści złotych ma berecik

A kubraczek z nut.

Wesoło gra muzyka pada deszcz

PAŹDZIERNIK

Zadanie w tym miesiącu to nauka, odtworzenie piosenki z elementami ruchu pt.: "Pani Jesień".