• Ramowy rozkład dnia

• GODZINY BEZPŁATNE + REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ 7.30 – 13.30

I.

7.00 - 8.30  Schodzenie się dzieci do przedszkola.

Zabawy dowolne według pomysłów i zainteresowań dzieci.

Indywidualne kontakty nauczycielki z dziećmi.

Obserwacje pedagogiczne.

II.

8.30- 9:30   Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne .Czynności higieniczne,          opiekuńcze, samoobsługowe, organizacyjne w grupie. Śniadanie.

9.30-10.30   Zajęcia dydaktyczne realizowane według wybranego programu nauczania.

10.30-11.30Zajęcia w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku.

Gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze,  porządkowe i ogrodnicze.

11.30- 12.15 Czynności opiekuńcze, samoobsługowe i higieniczne.  OBIAD.

III.

12.15- 13.45 Słuchanie muzyki relaksującej, klasycznej.

Słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela w ramach akcji
                         „Cała Polska  czyta dzieciom”.
                           Swobodne zabawy przy niewielkim udziale nauczyciela.

13.45-14.15 Podwieczorek

14.15-17.00  Zajęcia i zabawy ruchowe, konstrukcyjne i inne według potrzeb i zainteresowań dzieci. Kontakty indywidualne nauczyciela z dziećmi i rodzicami. Obserwacje pedagogiczne.  Rozchodzenie się dzieci do domów.