WIADOMOŚĆ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW DZIECI Z GR MISIE NA ZEBRANIE PODSUMOWUJĄCE PÓŁROCZE PRACY WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNEJ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 ORAZ PRZEDSTAWIENIE PLANÓW NA DRUGIE PÓŁROCZE PRACY.

ZEBRANIE ODBĘDZIE SIĘ;  27 LUTEGO 2020

GODZINA: 16;00

SALA GR. MISIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NAUCZYCIELE GRUPY MISIE

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI,
    KTÓRE OD DNIA  1 WRZEŚNIA 2020 ROZPOCZNĄ NAUKĘ W KLASIE 1.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 33 w Katowicach informuje, że zmieniły się zasady zapisów dzieci do klas pierwszych. Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Katowice  zapisy do klas pierwszych odbywać się będą drogą elektroniczną od dnia od 23 marca 2020 roku od godz. 9:00 do 3 kwietnia 2020 roku do godz. 15:00.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej szkoły.

SZANOWNI RODZICE DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA 85

OD DNIA 17 LUTEGO ( POPOŁUDNIE)  PROSIMY O ODBIERANIE MATERIAŁÓW DLA DZIECI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ URZĄD WOJEWÓDZKI W KATOWICACH W RAMACH AKCJI "MOGĘ ZATRZYMAĆ SMOG-PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH".

Miejskie przedszkole nr 85 w Katowicach zgłosiło się do programu ogłoszonego przez Urząd Wojewódzki w Katowicach i otrzymało 4 oczyszczacze potwietrza- do każdej z sal dla dzieci.

W mieście Katowice zakwalifikowno tylko 5 przedszkoli , które najszybciej zgłosiły się do programu.

Odbior materiałów dla dziecka prosimy potwierdzić podpisem na liście.

DZIĘKUJEMY

DZIEŃ TALENTÓW

DZIEŃ TALENTÓW 2020

12 MARZEC 2020 GODZ: 9:00

Szkoła odkrywców Talentów to tytuł nadawany placówkom oświatowym, które w sposób szczególny i zapalnowany pracują z dzieckiem zdolnym, oraz dokładają starań o rozwijanie talentów, zainteresowań swoich wychowanków.

Miejskie Przedszkole Nr 85 w Katowicach otrzymało tytuł w sierpniu 2014 roku i zostało umieszczone na Mapie Szkółk Odkrywców Talentów.

W związku z powyższym w tym roku szkolnym  2019/2020  po raz kolejny odbęda się działania mające na celu prezentację talentów, umiejętności, uzdolnień Dzieci jak i Rodziców>

Dzieci:

Wiosną 2020 roku odbędzie się "Dzien talentów". Każde dziecko będzie mogło zgłosić swoją kandydaturę w kategoriach:

1.Recytacja

2. Śpiew

3. Taniec

4. Plastyka

5. Iluzja

6. Drama

7.Popisy sportowe

8. Eksperymenty

9.Zadania matematyczne

10. Zadania przyrodnicze

Obchody Dnia Talentów będa okazją do zaprezentowania wiadomości i umiejętności dzieci z wielu dziedzin, wykazania się pomysłowością i inwencją twórczą a także pogłębienia wiedzy i wzbogacenia słownictwa.

Przyczynią sie do integracji całej społeczności przedszkolnej , zaangażowania we wspólne wykonywanie określonego przedsięwzięcia wspierającego rozwójzainteresowan i zdolnościna miarę indywidualnychpredyspozycji i mozliwości każdego dziecka. Dzieci do dnia talentów mogą byc przygotowane przez nauczycieli przy pomocy rodziców.

SZCZEGÓŁY JUZ NIEBAWEM!

• Piosenki i tańce Dzień Babci i Dziadka cz. 2

• Piosenki i tańce z okazji Dnia Babci i Dziadka

OGŁOSZENIE

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.W rodzinnych formach pieczy zastępczej przebywają dzieci, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą pozostawać pod opieką rodziców. Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, docenii wytłumaczy. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Niestety na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin zastępczych gotowych przyjąć pod opiekę dzieci tego potrzebujące.

W związku z powyższym poszukujemy osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości, które jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Apel kierujemy do osób odpowiedzialnych i odważnych, gotowych podjąć to wyzwanie.

Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci.

Informacje na temat rodzicielstwa zastępczego, warunków koniecznych do bycia rodziną zastępczą oraz procedury opiniowania uzyskać można od pracowników Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Katowicach, ul. Wojewódzka 23, tel. 32 251 71 31, 32 203 17 50, 32 251 71 89 oraz od pracowników Działu ds. Rodzin z Dziećmi, ul. Jagiellońska 17,tel. 32 251 00 87.

Informacje zamieszczone są również na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach: www.mops.katowice.pl w zakładce „Zostań rodziną zastępczą”.

• WIADOMOŚC

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAPISÓW DZIECI DO PRZEDSZKOLI
    W KATOWICACH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI JUŻ UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA:

W TERMINIE OD 9 MARCA 2020 DO 13 MARCA 2020
    RODZICE MAJĄ OBOWIĄZEK ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ KONTYNUACJI .

BRAK ZŁOŻENIA DEKLARACJI W PODANYM TERMINIE JEST RÓWNOZNACZNE Z REZYGNACJĄ Z MIEJSCA DLA DZIECKA LUB KONIECZNOŚCIĄ UDZIAŁU W OGÓLNYM NABORZE DO PRZEDSZKOLA.

DEKLARACJE KONTYNUACJI PRZYGOTOWANE PRZEZ PRZEDSZKOLE WYDAWANE BĘDĄ
    OD DNIA 2 MARCA 2020 PRZEZ NAUCZYCIELI GRUP.
    ODDANIE DEKLARACJI W TERMINIE PODANYM PRZEZ PREZYDENTA W ZARZĄDZENIU

Zarzadzenie_-_postepowanie_rekrutacyjne_na_rok_szkolny_2020-2021-MP_i_SP.pdf

MOŻEMY POMÓC OLI

FUNDACJA WCZEŚNIAK RODZICE-RODZICOM