• Książka (dla) przedszkolaka

• PROJEKT

KSIĄŻKA (DLA) PRZEDSZKOLAKA

Chcemy, by Nasze przedszkole było miejscem: ...pełnym interesujących książek, ...gdzie najmłodsi wymieniają się ciekawymi publikacjami i aby książka stała się przyjacielem dziecka..

Będziemy podejmować  działania promujące czytelnictwo wśród przedszkolaków, np. wyjścia do bibliotek, księgarń; głośne czytanie bajek przez rodziców dzieciom w przedszkolu i w domu; organizować spotkania z pisarzami; zapoznamy dzieci podczas zajęć z kanonem literatury dziecięcej.

Książka (dla) Przedszkolaka to projekt również dla tych, którzy chcą wspierać małych pacjentów szpitali poprzez organizację zbiórek książek, gier, maskotek, materiałów plastycznych, przekazywanych oddziałom dziecięcym.

Książka (dla) Przedszkolaka to propozycja tworzenia przedszkolnych punktów wymiany książek, dzięki którym dzieci będą mogły dzielić się książkami z domowej biblioteczki z innymi przedszkolakami.

Osoby odpowiedzialne: P.Natalia Przybylska i P.Teresa Wróbel
          Projekt we współpracy z "Bliżej przedszkola"