• KÓŁKO KULINARNE

    • WITAM WSZYSTKICH KTÓRZY LUBIĄ WSPÓLNE ZABAWY W GOTOWANIE 

     NASZE KULINARNE ZAJĘCIA ZACZNIEMY OD PAŹDZIERNIKA 2022r

     ZACHĘCAM DZIECI ABY WSPÓLNIE Z RODZICAMI PRZYGOTOWAŁY SPECJAŁY O OKREŚLONEJ TEMATYCE PODANEJ NA DANY MIESIAC

     ZDJĘCIA WYKONANYCH PRZEZ DZIECI POTRAW BĘDZIE MOŻNA WYSYŁAC

     NA ADRES  EMAIL   biedronki mp85@onet.eu     z dopiskiem KK (imie i nazwisko dziecka za miesiac ...)

     SYSTEMATYCZNY UDZIAŁ W ZAJĘCIACH (8 TEMATÓW POTWIERDZONY WYSŁANYMI ZDJĘCIAMI)

     ZOSTANIE  NAGRODZONY NA UROCZYSTYM ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNRGO W CZERWCU  2022 r. 

     ZAPRASZAM 

     SABINA KLAJNBAUER

      

     PAŹDZIERNIK POMARAŃCZOWYCH POTRAW

     O DOWOLNYCH SKŁADNIKACH I WYGLĄDZIE.

      

     Czy wiesz że:

     Pomarańczowe potrawy mają najczęściej słodkawy smak, dlatego warto je dobrze doprawić. Owoce, warzywa i ryby w tym kolorze pomogą nam wzmocnić odporność organizmu. Różne odcienie barwy pomarańczowej należą do najbardziej energetycznych kolorów. Mają w sobie radość, którą niesie żółty i siłę od czerwieni. Pomarańczowe potrawy mogą być słodkie, pikantne lub łączyć smaki i aromaty. Trudno się im oprzeć. Pomarańczowe dary przyrody w większości z nich jest bogata w beta-karoten - przeciwutleniacz, sprzyjający tworzeniu krwi, poprawiający stan skóry i wzroku; pektyny - usuwają toksyny, ułatwiają prace żołądka: wiążą i usuwają niechciane produkty przemiany materii. Pomarańczowe owoce i warzywa są bogate w witaminę C i retinol (witaminę A).

     Pomarańczowe jedzenie to nie tylko owoce warzywa. Wybieraj też kurkumę, która jest genialnym antybiotykiem! Dlatego warto po nią sięgać w okresie jesienno-zimowym, gdy dopada nas grypa lub katar. Mało tego, kurkuma ma potwierdzone właściwości anty nowotworowe, dlatego sięgaj po nią śmiało i dodawaj do potraw, a nabiorą apetycznego pomarańczowego kolorku!                                                    

      Kochani Rodzice pamiętajcie że, ładnie podany posiłek na talerzu, nie tylko zachęca do jedzenia, ale i lepiej smakuje. To właśnie wizualna strona potraw tak bardzo przyciąga. I o ile kolor pomarańczowy jest wprost cudowny, to ważne, żeby na co dzień, posiłki aż kipiały od różnobarwnych dodatków! Bo to właśnie w różnorodności posiłków jest siła ich cennych dla zdrowia właściwości!

      

                                                                                  Smacznego