• KÓŁKO PLASTYCZNE

• heart Witam MAŁYCH ARTYSTÓW  heart

Na kółku plastycznym pt. "KOLOROWE  INSPRACJE"

Bardzo się cieszę, że razem ze mną chcecie tworzyć, bawić się kolorami i poznawać nowe techniki plastyczne.

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dla dziecka jego własna twórczość jest źródłem radości, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się, oraz zdobywania wiedzy w otaczającej rzeczywistości.
          Uczestnictwo w działaniach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności, refleksyjności i pomysłowości
          .

Jestem pewna, że prace, które będziecie wykonywać pomogą Wam  w rozwijaniu Waszych talentów!

Pani Monika

Proszę o przesyłanie zdjęć wykonanych prac na adres mailowy: krasnalmp85@onet.eu

P A Ź D Z I E R N I K

Zapraszam do zapoznania się i wykonania jesiennej pracy plastycznej z elementem techniki origami! :)

Ciekawostka:

ORIGAMI – to stara sztuka składania papieru. Powstała dawno temu. Stanowiła bardzo ważny element obyczajów i kultury ludów Dalekiego Wschodu. Kolebką papierowych składanek były Chiny. Z prowadzonych badań wynika, że sztuka origami ma bogatą historię, która łączy w sobie wiele mitów, obrzędów, legend i zwyczajów Dalekiego Wschodu. Słowo origami jest jednak typowym słowem japońskim i oznacza "składanie papieru".

źródło: